KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15597281
*
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 20:08:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 19:13:37
1
100 kr
23/8 23:32:43
2
150 kr
26/8 09:50:37
3
200 kr
28/8 20:03:32
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy knut norman olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:55
*
Knut Norman
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
nr 1559 7281
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Motiv från Italien. Signerade. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 54x61 cm och 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x51 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 19:13:37 | 1 | 100 kr |
23/8 23:32:43 | 2 | 150 kr |
26/8 09:50:37 | 3 | 200 kr |
28/8 20:03:32 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk italy knut norman olja på pannå oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 19:55